Wesele bez balonów i disco polo

Z fotografem ślubnym - Przemkiem Chudzikiem, rozmawialiśmy o tym, na czym polega wesele w miejskim stylu oraz czym zastąpić przysłowiowe balony i muzykę disco polo.

 

Przemek: Jak wyglądają wesela na których gracie? Czy oprócz muzyki dzieje się na nich coś szczególnego?

 

Jarek: Prawie wszystkie pary, które się do nas zgłaszają, mówią na wstępie czego na ich weselu nie będzie. I wymieniają: akordeon, biesiadne przyśpiewki, konkursy z podtekstem erotycznym, konferansjer, który zachęca gości do picia wódki, balony… sporo tego jest, generalnie  schemat się powtarza – ma być z klasą,  w nowoczesnym stylu, elegancko, kulturalnie… no i oczywiście bez disco polo.

 

Przemek: Ok. wymieniłeś to czego pary nie chcą. Ale czymś chyba trzeba to zastąpić? Inaczej będzie to zwykła dyskoteka a nie przyjęcie weselne.

 

Jarek: Oczywiście, muszą być jakieś aktywności integrujące gości i zachęcające do zabawy. U nas na przykład super sprawdzają się dwa konkursy: Taniec z gwiazdami i Jaka to melodia. Dają gościom szansę popisania się umiejętnościami i wiedzą, wprowadzają element rywalizacji a przy tym są świetną zabawą, bo prowadzimy je maksymalnie na luzie. Najważniejsze, że nikt nikogo nie kompromituje, nikt się nie czuje zażenowany… a na tym najbardziej zależy parom młodym.

 

Przemek: Coś jeszcze oprócz konkursów?

 

Jarek: Nauka tańca. Na przykład belgijki, bo ma proste kroki a przy tym jest skoczna, wesoła, wyzwala w gościach fajną energię. Dobry jest też polonez ale to bardziej na początek wesela, jako taka uroczysta inauguracja.

 

Przemek: A co z oczepinami? W ogóle ich nie prowadzicie?

 

Jarek: To jest akurat tradycja, którą większość par chce zachować.  Chociaż ostatnio coraz częściej mamy wersję „miejską” oczepin czyli na przykład prezentację multimedialną o parze młodej, którą konferansjer urozmaica anegdotami z ich życia. Dobrze też działa film nagrany przez młodych dla rodziców, ale dużo wcześniej, w domu. Jest to takie swoiste podziękowanie, w którym pada zwykle dużo więcej szczerych słów niż wtedy, gdy podziękowanie jest „na żywo”. Zazwyczaj kończy się łzami rodziców J Film mieliśmy też parę razy w wersji „dla wszystkich gości” i to też się sprawdza, bo jest dużym, pozytywnym zaskoczeniem.

 

Przemek: Wracając jeszcze do muzyki – co jest najlepszą alternatywą dla disco polo?

 

Jarek: Nie ma gotowej playlisty, która sprawdza się na każdym przyjęciu. Gdyby taka istniała, to moja obecność na weselu nie miałaby sensu J Muzykę zawsze dostosowuję do tego co się dzieje na parkiecie,  i wierz mi, nie grałem dwóch takich samych wesel. A jeśli chodzi o repertuar to jest przebogaty: klasyka lat 60,70, 80, R’n’B, muzyka filmowa, pop, rock..moja dyskografia nie ma dna. Zdarza mi się też zagrać muzykę klubową, elektroniczną, choć niezbyt często.

 

Przemek: Dobra muzyka, kulturalne zabawy… o co jeszcze powinien zadbać Dj na nowoczesnym weselu?

 

Jarek: O oświetlenie. To może wydaje się oczywiste ale nie wszyscy, którzy zajmują się oprawą muzyczną zwracają na to uwagę. A ja akurat mam na tym punkcie bzika, nie znoszę jak na sali weselnej jest jasno jak w szkole. Dekoracja światłem  naprawdę potrafi zrobić z mdłej sali magiczne miejsce. Tylko trzeba do tego mieć dobry sprzęt. No i odrobinę wiedzy i smaku.

 

Przemek: Na koniec powiedz jeszcze jakie rady dałbyś narzeczonym, którzy chcą mieć nowoczesne wesele z klasą?

 

Jarek: Jeśli chodzi o moją działkę, to są dwie rzeczy, których radziłbym unikać. Pierwsza to dwie sale, jedna do tańczenia, druga ze stołami „jadalna”. Jeśli macie wybór, starajcie się, żeby wszystko odbywało się na jednej sali. Goście przy stołach widzą wtedy bawiące się pary i łatwiej jest ich zachęcić do tańca. Konferansjerowi natomiast łatwiej jest złapać kontakt z gośćmi których widzi. Druga rzecz to planowanie zbyt dużej ilości zabaw, animacji, atrakcji typu zapalanie lampionów, taniec z ogniami itd. Jeśli do takiej ilości zabaw doliczymy posiłki to na część taneczną zostaje bardzo mało czasu. Dodatkowo, częste „pauzowanie” tańczących gości nie sprzyja gorącej atmosferze na parkiecie. No chyba, że ma to być z założenia impreza siedząca.

 

Ciekawy artykuł? Przeczytaj inne tutaj

 

Chcesz jako pierwszy dowiadywać się o nowych artykułach? Polub nas na Facebooku!

01 marca 2017
01 marca 2017
Z fotografem ślubnym - Przemkiem Chudzikiem, rozmawialiśmy o tym, na czym polega wesele w miejskim stylu oraz czym zastąpić przysłowiowe balony i muzykę disco polo.   Przemek: Jak wyglądają wesela na
31 grudnia 2016
Czy wiesz jaka jest najpopularniejsza polska piosenka mówiąca o ślubie? Kiedy zapytałem o to znajomych, większość odpowiedziała: „Windą do nieba”. Wszyscy znają ten tekst: Już mi niosą suknię z welonem,
15 listopada 2016
W natłoku spraw związanych z organizacją wesela często brakuje czasu na „bawienie” się w formalności typu umowa z Dj-em na wesele. To błąd, bo istnieje wiele punktów, które powinny zostać

Ostatnio dodane

Usługi dodatkowe

Pakiety muzyczne

Dekoracja światłem

Nagłośnienie i sprzęt grający

DJ W GARNITURZE

Nowoczesne wesele bez disco polo

LINKI

Do góry strony

Materiały wideo

Dj w garniturze | Wesele bez disco polo| Dj + konferansjer na wesele

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

01 marca 2017
Z fotografem ślubnym - Przemkiem Chudzikiem, rozmawialiśmy o tym, na czym polega wesele w
31 grudnia 2016
Czy wiesz jaka jest najpopularniejsza polska piosenka mówiąca o ślubie? Kiedy zapytałem o to

 

 

Dj w garniturze logotyp

511 008 894

Chcesz zobaczyć naszą pracę "od kuchni"?

Polub nasz profil na Facebooku!