Dlaczego warto podpisać umowę z Dj-em?

W natłoku spraw związanych z organizacją wesela często brakuje czasu na „bawienie” się w formalności typu umowa z Dj-em na wesele. To błąd, bo istnieje wiele punktów, które powinny zostać uzgodnione w umowie na obsługę muzyczno-konferansjerską przyjęcia weselnego. Chodzi zarówno o zapisy mające chronić interesów pary młodej, jak i te, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort pracy Dj-owi i konferansjerowi na wesele.

 

Jakich zatem punktów nie wolno Wam pominąć w umowie z Dj-em weselnym?

Zacznijmy od najprostszych, czyli:

 

DATY, MIEJSCA I GODZINY IMPREZY

W umowie należy jednoznacznie wskazać kiedy zaczyna się,  a kiedy kończy praca DJ-a. Jeśli na przykład ma on grać do godziny 4 rano, koniecznie ustalcie stawkę za każdą nadprogramową godzinę. Dzięki temu kiedy zegar wybije magiczną godzinę, nie będziecie musieli tracić czasu na negocjacje. Chyba, że DJ z góry zapowie, że gra do ostatniego gościa, bez żadnych dodatkowych opłat. Tym lepiej dla Was, choć to raczej rzadka praktyka.

 

SPRZĘT GRAJĄCY, NAGŁOŚNIENIE I OŚWIETLENIE

Wyszczególnijcie dokładnie jaki rodzaj sprzętu będzie posiadał DJ i konferansjer na wesele w jakiej ilości. Nie zaszkodzi też podać marki i dokładnego modelu kolumn czy miksera. W tej sposób będziecie mogli sprawdzić czy rzeczywiści jest to profesjonalny sprzęt przeznaczony do obsługi takich imprez. Jeśli parkiet do tańczenia będzie znajdować się w innym pomieszczeniu niż stoły, nie zaszkodzi dopisać w umowie, że nagłośnienie ma być zapewnione w obydwu salach. 

 

CENA ZA USŁUGĘ

Poza elementami oczywistymi, takimi jak wskazanie czy podana cena jest wartością netto czy brutto, uzgodnijcie sposób zapłaty. Czy DJ wymaga wpłacenia zaliczki czy zadatku? Dla Was korzystniejszy będzie zadatek ponieważ w przypadku zerwania umowy przez DJ-a, musi on Was zwrócić jego podwójną wartość. To działa oczywiście w dwie strony. Kolejna sprawa - do kiedy ma być zapłacona pozostała część wynagrodzenia oraz w jaki sposób? (przelewem na konto, gotówką) Jeśli do ustalonej kwoty ma być doliczona opłata za dojazd, uwzględnijcie ten punkt w umowie. Przy omawianiu ceny warto też poruszyć kwestię dedykacji. Niektórzy DJ-e na wesele pobierają opłatę za każdą piosenkę na życzenie, choć ten zwyczaj powoli zanika. Większość Dj-ów weselnych ma dedykacje w cenie ale na przykład zastrzega ich limit.

 

 

 

 

Powyższe punkty opisywały podstawowe warunki Waszej współpracy z DJ-em i wodzirejem na wesele. Przejdźmy teraz do zapisów, które umieszczamy w umowie na wypadek gdyby coś poszło nie tak.

 

ZERWANIE UMOWY

Konsekwencje zerwania umowy dotyczą zarówno DJ-a i konferansjera na wesele jak i Was. Pozostanie bez oprawy muzycznej na tydzień przed weselem to niewątpliwie dramat dla Pary Młodej. Ale i bycie pozbawionym wynagrodzenia bez szans na znalezienie innej imprezy w tym terminie też jest nie do pozazdroszczenia.  Ustalcie jaką część ustalonej ceny będzie musiała zapłacić każda ze stron w przypadku zerwania umowy. Jeżeli do imprezy zostało miej niż miesiąc sugeruję zapłatę 100% kwoty, bo miesiąc na znalezienie zastępstwa lub innej imprezy to dość spore wyzwanie.

 

ZASTĘPSTWO

Nawet jeśli DJ-owi weselnemu przydarzy się jakaś niespodziewana niedyspozycja, na pewno zrobi wszystko, żeby pojawić się na imprezie. Są jednak sytuacje kiedy lepiej, żeby wesele poprowadził ktoś inny. Czy wyobrażasz sobie tryskającego energią i dobrym humorem człowieka z wysoką gorączką? Albo ze złamaną nogą? To zdarza się bardzo rzadko ale warto zapisać w umowie, że w przypadkach losowych dopuszczalne jest zastępstwo. Zatrudniona osoba nie może jednak prezentować niższego poziomu niż nasz schorowany DJ.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZNISZCZENIA

Zakładam, że zapraszając swoich gości nie przewidujecie, że mogliby dokonać zniszczeń czyjegoś sprzętu. Jednak doświadczenie uczy, że czasami w ferworze dobrej zabawy zdarzy się komuś nie zauważyć stolika na którym leży laptop albo wylać na niego drinka. Nie zdziwcie się wobec tego, jeśli w umowie znajdziecie zapis o odpowiedzialności organizatora za zniszczenia dokonane przez osoby trzecie. Przypuszczam, ze Wy też oczekiwalibyście rekompensaty, gdyby ktoś zniszczył Wam suknię ślubną albo garnitur?

 

Na koniec ważna rada. Większość DJ-ów i wodzirejów na wesele dysponuje własnymi wzorami umów. Nie oznacza to jednak, że ich kształt nie podlega negocjacjom. Jeśli któryś z punktów budzi Wasze zastrzeżenia lub jest niezrozumiały, powiedzcie o tym głośno. Negocjacje zawsze są łatwiejsze przed niż po wykonanej usłudze.  

 

 

 

Co zrobić aby Twoje wesele było oryginalne
15 listopada 2016
01 marca 2017
Z fotografem ślubnym - Przemkiem Chudzikiem, rozmawialiśmy o tym, na czym polega wesele w miejskim stylu oraz czym zastąpić przysłowiowe balony i muzykę disco polo.   Przemek: Jak wyglądają wesela na
31 grudnia 2016
Czy wiesz jaka jest najpopularniejsza polska piosenka mówiąca o ślubie? Kiedy zapytałem o to znajomych, większość odpowiedziała: „Windą do nieba”. Wszyscy znają ten tekst: Już mi niosą suknię z welonem,
15 listopada 2016
W natłoku spraw związanych z organizacją wesela często brakuje czasu na „bawienie” się w formalności typu umowa z Dj-em na wesele. To błąd, bo istnieje wiele punktów, które powinny zostać

Ostatnio dodane

Usługi dodatkowe

Pakiety muzyczne

Dekoracja światłem

Nagłośnienie i sprzęt grający

DJ W GARNITURZE

Nowoczesne wesele bez disco polo

LINKI

Do góry strony

Materiały wideo

Dj w garniturze | Wesele bez disco polo| Dj + konferansjer na wesele

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

01 marca 2017
Z fotografem ślubnym - Przemkiem Chudzikiem, rozmawialiśmy o tym, na czym polega wesele w
31 grudnia 2016
Czy wiesz jaka jest najpopularniejsza polska piosenka mówiąca o ślubie? Kiedy zapytałem o to

 

 

Dj w garniturze logotyp

511 008 894

Chcesz zobaczyć naszą pracę "od kuchni"?

Polub nasz profil na Facebooku!